31 березня о 14:00 у просторі Музею Івана Гончара в рамках Великоднього ярмарку відбудеться презентація порадника “Фарбування писанки. Природні барви” авторства Ірини Михалевич, дослідниці-писанкарки з м.Олександрії Кропивницької області.
У виданні подано практичні поради писанкарям-початківцям, а також зібрано рецепти приготування рослинних відварів, які подарують писанці неповторних відтінків природи.
Після презентації порадник можна буде придбати з підписом авторки.
З 15:30 до 17:30 Ірина Михалевич проведе майстер-клас з писання писанки та фарбування природніми барвниками.
Вартість участі у майстер-класі – 150 грн. Обов’язкова реєстрація за тел. 063 9300270, або за посиланням: https://goo.gl/aA6xdA
Про дослідницю
Ірина Михалевич народилася 12 грудня 1985 року в смт. Смоліне Кропивницької області. Нині з чоловіком та донькою мешкають в місті Олександрії Кропивницької області.
Писати писанки Ірина почала навесні 2011 року, невдовзі після народження доньки. Того ж року вперше продемонструвала свої роботи на виставці в олександрійському музеї. Вчилася писанкарству за посібником, який їй подарувала дніпровська журналістка Юлія Рацибарська. Наступного 2012 року почала відписувати писанки рідного краю, пробувати природні барвники. Дописи про творчі експерименти писанкарки можна знайти в її блозі: http://danirra.dreamwidth.org
Ірина Михалевич працює в традиційній восковій техніці без попередніх начерків олівцем. Працює з перепелиними, качиними, гусячими та курячими яйцями. Відтворювала писанки за каталогами дослідників кін. ХІХ – поч. ХХ століть – Володимира Ястребова, Ольги Косач (Олени Пчілки), Сергія Кульжинського. Писанками Ірини Михалевич поповнилися колекції багатьох музеїв України – українcько-болгарська світлиця Вільшанського краєзнавчого музею ім. Івана Гуржоса (Кропивницька обл.), Волинського краєзнавчого музею, Кропивницького обласного краєзнавчого музею, Хмелівського історико-етнографічного музею та інших.
У 2015 році Ірина Михалевич започаткувала віртуальну школу писанкарства “Ряст”, де люди з різних куточків планети діляться своїм досвідом використання натуральних барвників при створенні писанок. Майстриня популяризує писанкарство в рідному місті та за його межами, створює ознайомчі аматорські відеоролики про писанку, бере участь у фестивалях, виставках в рідному регіоні та у всеукраїнських, щороку проводить безкоштовні майстер-класи в Олександрії при Свято-Покровському соборі, а також у школах, музеях, бібліотеках.