Презентація монографії Ірини Ігнатенко “Жіноче тіло у традиційній культурі українців”

1 березня 2013 о 17:00 |

1 березня 2013 року о 17:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на презентацію монографії Ірини Ігнатенко “Жіноче тіло у традиційній культурі українців”.

Наукова монографія кандидата історичних наук, доцента Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ірини Василівни Ігнатенко присвячена найбільш табуйованим ділянкам традиційної культури: жіночій Ірина Ігнатенкофізіології і репродуктивному здоров’ю, особливостям інтимних відносин і гігієни статевих відосин у сільській культурі, способам контрацепції і позбування небажаної вагітності, жіночим та венеричним хворобам, клімактеричному періодові в фізіологічному циклі жінок очима етнолога. Лише деякі з перерахованих питань вивчалися дослідниками, та й то, фрагментарно. Українська етнологічна наука нарешті позбулася сором’язливості і заповнила велику лакуну в науковому дискурсі про народну культуру. В основу дослідження покладено лише факти: матеріали (значною мірою введені в науковий обіг уперше), зібрані в польових умовах самою авторкою, доповнені відомостями з друкованих джерел та архівів.

Монографія щедро ілюстрована матеріалами Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», репродукціями творів Національного художнього музею Уктраїни, світлинами комплексних історико-етнографічних експедицій Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф МНС України, репродукціями з Національного музею Тараса Шевченка.

Книга Ірини Ігнатенко «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» своєю науковою сміливістю і чесністю розбурхала академічне життя в Україні. Водночас вона є чудовим пізнавальним і екзотичним чтивом для великої читацької аудиторії, оскільки зриває пелену фальшивої пасторальності з народної культури і представляє її як неоднозначне, але багатогранне і колоритне явище.

Книга побачила світ 2013 року завдяки спеціалізованому етнологічному видавництву «Дуліби» під керівництвом відомого літератора і етнолога, доктора історичних наук Марини Гримич.

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Тел.: (044) 362-44-62 (куратор лекторію – Тетяна Пошивайло), 280-52-10, honchar_museum@ukr.net

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати