Поліна Гуменюк | Вишивані пісні

24 червня 2019 |

В Музей Івана Гончара відкриється виставка вишиваних робіт Поліни Гуменюк на теми пісень Павла Дворського. Це вже третя авторська виставка майстрині в залах Музею впродовж десяти років.

Поліна Гуменюк народилася у Києві, закінчила філологічний факультет Національного університету ім.Т.Г.Шевченка, отримала ступінь кандидата філологічних наук, впродовж п’яти років працювала в Музеї Івана Гончара на посаді старшого наукового співробітника експозиційного відділу. Вишивкою серйозно захопилася ще в старших класах школи. Починала традиційно — з рушників і серветок, які часто дарувала рідним, друзям, знайомим, вчителям, потім перейшла до вишитих картин на різні теми : ікони, міфологія, фольклор, літературні твори, мандали, пісенні сюжети. Є серед її творів також портрети людей і картини на політичні теми. Схеми до своїх робіт завжди створює сама.

Особливе місце у творчості Поліни Гуменюк. посів напрямок «вишиваної пісні». Вона створює сюжети на пісні у виконанні українських співаків з 2003-го року, але саме творчість Павла Дворського поклала початок цьому новому творчому напрямку у її вишивці, а саме, — творчій візуалізації української естрадної пісні на тканині. Вишиваючи першу пісню, аж ніяк не припускалося, що буде вишита нею друга пісня, а потім і третя, і четверта. Тому невипадково, що нинішня виставка присвячується відомому співакові й композитору, легенді української естради, народному артисту України Павлу Дворському і його родині, оскільки в його творчості (а відповідно й у творчості Поліни Гуменюк) задіяні також дружина співака Світлана та сини — Павло і В’ячеслав. Поліна вишила 9 картин-пісень для родини Дворських. Деякі відомі пісні артиста, які принесли йому великий успіх, мали значний вплив і на саму художницю : допомогли здійснитися заповітним мріям — творення картин, впровадження виставок, зустріч з цікавими людьми, прокладання дороги цікавого особистого життя. Зі слів Поліни, творчість Павла Дворського мала на неї яскравий потужний довготривалий вплив, якого не мала від інших людей.

Творами Поліни Гуменюк захоплюються не лише дорослі, а і діти, адже окрім музеїв, вона виставляє свої роботи в публічних бібліотеках і навчальних закладах. Твори майстрині сповнені особливою щирістю та емоційною виразністю. Стилістично вони нагадують картини народних малярів і вишивані сюжетні рушники, якими прикрашалися селянські хати в центральних областях України у I половині XX століття.

Виставка триватиме до 7 липня 2019 року

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати