18 – 19 травня 2017 року запрошуємо до Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара” відсвяткувати разом з нами Міжнародний день музеїв.
Приєднуючись до цьогорічної теми Міжнародного дня музеїв «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване», Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» розсекречує історії найбільш пам’ятних знахідок фундатора Музею Івана Гончара – предметів його збірки, з яких все почалося. Це п`ять унікальних народних картин «Козак Мамай» з Фастова на Київщині, з міста Кобеляки та села Остап’є на Полтавщині, ікони «Святий Микита» та «Янгол зі свічкою», які Іван Гончар за народними переказами вважав написаними Тарасом Шевченком, легендарна дерев’яна скульптура “Спаситель” (“Святитель”) з Мотронинського монастиря на Черкащині, червоний гуцульський сердак з с. Білоберезка на Косівщині та біла свита з с. Нові Санжари (Полтавщина), яку збирачеві, на жаль, так і не вдалося придбати.
Слідкуйте за розкритими таємницями на сайті та Facebook сторінці музею.
18 травня запрошуємо відвідати інтерактивну екскурсію, під час якої мовчазні експонати “оживуть”, “заговорять” до Вас. Ви зможете почути живий спів, який був невід’ємною частиною буття українців у будні і в свята, в радості і в горі, Ви зможете побачити роботу майстрів та відчути неперервність традиції протягом сотень років.
Початок екскурсії о 13:30.
Вхід до музею та екскурсія безкоштовні.
Обов’язкова попередня реєстрація за посиланням: https://goo.gl/86cIyi.
19 травня відбудеться нічна екскурсія “Українська традиційна ніч”. Музей Івана Гончара запрошує відчути таємничість та силу української ночі. Відвідувачі зможуть дізнатися про особливі ночі, в які взагалі заборонено спати, про роботу, яка виконувалася лише вночі, про сакральні дії та предмети побуту, які набували магічної сили та за допомогою яких можна було пророчити та змінювати долю. Лише цієї ночі Ви зможете почути у стінах музею сороміцькі пісні, табуйовані щодо виконання у профанному, звичайному часі.
Час екскурсій: 21:00, 22:30, 00:00.
Вхід – 50 грн.
Обов’язкова попередня реєстрація за посиланням: https://goo.gl/kbXn0Z
На подвір’ї музею до свята створена фотозона. Фотографуватися родиною, з рідними, друзями і тримати зображення дорогих серцю людей на чільній стіні світлиці було важливою традицією українців кінця ХІХ – середини ХХ століття. Фотографія була поширеним дарунком, річчю на згадку. Це були світлини, виконані у фотосалонах на тлі декорованих задників – намальованих краєвидів сіл, з приставними бутафорними тинами, зрубами криниць, парапетами. Музей Івана Гончара пропонує Вам поринути у гармонійний світ краси пригоди, в якій жили наші пращури, і сфотографуватися на тлі українського краєвиду на згадку про відвідини Музею.
З 19 на 20 травня відбудеться Ніч танцю просто неба. Цієї травневої ночі на подвір’ї Музею Івана Гончара під відкритим небом ви зможете відчути інтимні та запальні, танці гір та степу, забуті танці наших предків під живий супровід троїстих музик аж до сходу сонця. Це нагода поспілкуватись і відпочити, відчути різний темперамент та живу енергетику народного танцю. Гречаники, орлиця, козачки, польки, вальси, коломийки, гопак, аркан, кругла, кабан, каперуш, горобчик, плескач, краков’як, фокстрот, старосвітські танці звучатимуть у виконанні гуртів: Надобридень, US Orchestra (Ukrainska Silska Orchestra), Орелі, Варйон, Хорея козацька.
Починаємо о 21:00 і до світанку.
Вхід вільний.