18 листопада о 15:00 Музей Івана Гончара запрошує діток на майстер-клас із традиційного ткацтва.
Традиційно ткати починали після закінчення польових робіт. Тому листопад – чудовий час для опанування нового, давно забутого, уміння.
Ткацтво цікаве, в першу чергу, як традиційний промисел, проте він також сприяє розвитку просторового мислення, уяви, а залучення дітей молодшого шкільного віку – до розвитку дрібної моторики.
На майстер-класі діти матимуть змогу попрацювати і за верстатом, і спробувати свої сили на більш простіших засобах ткацтва.
Тривалість: 2 години
Вартість майстер-класу: 30 грн
Заняття розраховане на діток від 6 років
Майстер: Дарина Алєксєєнко
Дарина займається ткацтвом з 2010 року, досліджує традиційне ткацтво в експедиціях Україною. У 2015 році розробила програму проведення навчання із ткацтва крайок на примітивних засобах і активно веде практичні заняття в рамках проекту “Крайка в кожну хату!”
З 2013 року веде групу у мережі Facebook та YouTube-канал “Ткацтво України”. Це україномовні ресурси, що знайомлять із різноманітними техніками ткацтва й плетення.
З кінця 2016 року Дарина започаткувала проект НЕОкрайки – проект з відновлення пошкоджених етнографічних взірців крайок. В межах проекту проводить безкоштовне навчання з обраної техніки ткацтва чи плетення з метою відновлення втрачених узорів. Працює над каталогом схем крайок.
Додаткова інформація:
(067) 914-63-65 Дарина Алєксєєнко
Для участі просимо зареєструватися – http://bit.ly/tkactvj-dity