20 вересня 2013 року з 11:00 до 13:00 в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбудеться лекція Роберта-Богдана Климаша (Вінніпег, Канада) та Марини Гримич (Київ) на тему “Канадський музей цивілізації: східно-європейська колекція”.
Канадський музей цивілізації – один з найкращих і найстаріших у Північній Америці (за науково-методичною базою, за технічним оснащенням і за якістю колекції) музеїв етнографічного спрямування. Він знаходиться у місті Гатіно, провінція Онтаріо, на березі річки Оттава. Започаткований 1856 року.
У музеї діють три постійні експозиції: зал канадської історії, зали аборигенних народів та індіанської культури. Вони містять експонати, що розповідають про історію Канади, починаючи з життя корінних народів і закінчуючи сучасним етапом розвитку країни.
Тут докладно представлене життя перших поселенців, а також етапи подальшої імміграції та формування населення країни. Експозиції музею охоплюють історію західних, східних і північних територій Канади. Надзвичайно багата колекція аборигенних (індіянських, інуїтської, метиських) культур. Експозиція музею представляє напружену історію європейськоі імміграції до Канади.
Однією з найцікавіших колекцій музею є східно-європейська, збирачем якої і єдиним та багаторічним куратором був Роберт-Богдан Климаш. Нещодавно там працювала М. Гримич, запрошена музем для експертної оцінки цієї колекції.
У лекції мова йтиме про історію і структуру Канадського музею цивілізації, принципи класифікації та систематизації артефактів, історії збирання української колекції, яка складає 90% від східно-європейської.
Роберт-Богдан Климаш (м. Вінніпег, Канада) – народився в Торонто, навчався у Гарварді, Блумінгтоні, а нині працює в Центрі українсько-канадських студій університету Манітоба у м. Вінніпезі (Канада). Вважається піонером і водночас патріархом українсько-канадської фольклористики.
Марина Гримич – відомий український етнолог, видавець, письменник, автор і керівник кількох колективних масштабних проектів, таких як п’ятитомне видання «Народна культура українців: життєвий цикл людини», «Українці Бразилії». Засновник і керівник видавництва «Дуліби».
Лекція відбудеться в рамках проекту Музею Івана Гончара «Актуальний Музей: стратегія динамічного розвитку» (проект «Динамічний музей» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»).
ВХІД – ВІЛЬНИЙ
Попередня реєстрація обов’язкова:
honchar_museum@ukr.net / (044) 280-52-10, 288-92-68