Стартує новий довготерміновий проект Музею Ханенків «Народна реставрація»

2 квітня 2015 року стартує новий довготерміновий проект Музею Ханенків «Народна реставрація». Мета проекту – врятувати найцінніші твори з колекції музею, які нині через критичний стан збереженості перебувають у запасниках.

Першим «підопічним» проекту є давньогрецький розписаний кратер віком понад 2300 років. На виставці з нагоди старту проекту будуть представлені й інші «пацієнти» – цінні твори різних епох, чий важкий стан вимагає уваги фахівців та допомоги громадськості.

Під час Другої Світової війни Уїнстон Черчилль різко відмовився скоротити фінансування культури. «А заради чого ми тоді б’ємося?» – сказав британський прем’єр. Насправді цей афоризм належить медійникам. Черчилль лише зазначив, що треба добре сховати й ретельно зберігати скарби музеїв, «бо одного дня ми таки переможемо».

Ідея проекту «Народна реставрація» з’явилася у відповідь на виклики, що постали перед музеєм. Коли країна переживає нелегкі часи, культурна спадщина часто стає заручником ситуації, адже увага суспільства прикута до іншого. Тривалий час ми намагалися долати проблеми реставрації та збереження власними силами. Проте сьогодні вирішили відкрити глядачу найболючіші музейні рани. Якщо їх вчасно не загоїти, чимало творів, ушкоджених безжальним часом, можуть і не дожити до дня нашої перемоги. «А заради чого ми тоді б’ємося?».

Проект передбачає кілька етапів. На кожному з них ми привертатимемо увагу до окремих предметів, для порятунку яких потрібні спільні зусилля, і збиратимемо кошти на їх відродження, аби нарешті представити в експозиції. Сподіваємось на доброчинність справжніх друзів музею, всіх тих, хто сповідує волонтерське кредо «Хто, як не ми?».

Олена Живкова, заступниця гендиректора з наукової роботи: «Нерідко музейникам закидають те, що вони буцімто не показують широкій публіці скарби своїх фондів. «А чи не впустите до запасників?» – часто доводиться чути від наших завсідників і журналістів. І ось вони перед вами – насельники таємничих музейних сховищ – вразливі до зайвих коливань температури і вологості, вкриті осипами, беззахисні без потрібного спорядження – рам, спеціальних вітрин, кліматичних боксів чи кіотів. Всі вони є жертвами тривалого недофінансування культури і водночас претендентами на нашу нову громадську відповідальність.»

Благодійний внесок на реставрацію можна зробити через касу музею або переказати на благодійний рахунок музею. Про отримані та витрачені кошти ми звітуватимемо через сайт музею та соцмережі.

Партнер проекту: Національний науково-дослідний реставраційний центр України.

Контактна особа з реалізації проекту – Катерина Чуєва, заступниця генерального директора Музею Ханенків (служб.тел. (044) 235 52 69, k_chuyeva@ukr.net)

Контактна особа для акредитації ЗМІ – Ольга Носко: (044)288 14 50, museumkhanenko@gmail.com

Презентація відбудеться 2 квітня 2015 року в Музеї Ханенків (вул. Терещенківська, 15) о 16:00. Вхід вільний.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати