Щовівторка, четверга та суботи в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” проходять заняття з традиційного великоднього дійства – писання писанок. До участі запрошуються всі охочі, є гуртові й індивідуальні заняття, матеріали надаються на місці. Науковці кажуть, подібне заняття не тільки підтримує давні традиції, а й виховує в людині посидючість, акуратність, розвиває вміння до малювання та вводить людину в медитативний заспокійливий стан.
Лариса Головня, писанкарка, працівник НЦНК “Музей Івана Гончара”:
“Он мама хлопчиків приводила і каже, вони ж у мене літають, а тут сидять і пишуть. Ми вчимося писати традиційну писанку за малюнками, які передавалися з покоління в покоління. Обов’язково розповідаємо про символіку. Я кажу, що можна і авторську писанку написати, але все ж краще на основі традиційної”.
Навчатися писати писанки можна будь-коли, а от справжня писанка пишеться в період починаючи від Стрітення і аж до Трійці. Хоча найкращий час для написання писанки, за словами майстрині, саме під час Великого посту. Цей період спонукає людей все робити з молитвою. Тому й обрали саме цей час для групових занять в музеї.
Лариса Головня, писанкарка, працівник НЦНК “Музей Івана Гончара”:
– В минулому році за час написання писанок в нас було понад 500 чоловік. В цьому році у зв’язку, мабуть, з обставинами людей менше. Але й записуються цілі класи. Приходять люди різного віку, починаючи від найменших, 2.5 рочки і закінчуючи прабабусею, якій 86 років. Остання прийшла в суботу вперше, написала писанку, то їй так сподобалося, що вона прийшла й у вівторок і в четвер, а сьогодні поїхала на дачу, але сказала, що на тому тижні ще прийде.
Розклад майстер-класів шукайте за посиланням: https://old.honchar.org.ua/p/majster-klasy-do-velykodnya
Катерина Качур, НЦНК “Музей Івана Гончара”