Музей Майдану започатковують у столиці

З метою збереження артефактів, які стали свідченням відчутних суспільних зрушень в Україні 2013 – 2014 створюється музей Майдану. Ініціаторами виступили: Самооборона Майдану, Національний центр народної культури Музей Івана Гончара, Державний історико-культурний заповідник «Тустань», Громадська організація «Агенція культурних стратегій».

Концепція майбутніх експозицій дуже проста: через конкретні речі виявити такі, здавалося б, ефемерні речі як енергія змін, відобразити криву суспільних настроїв від надії і рішучості, через біль. відчай і гнів до самопожертви, переконаності і солідарності, показати процес кристалізації цінностей серед яких найважливішими, певно, є гідність, свобода і творче самовираження.

Впродовж трьох останніх гарячих місяців ми стали учасниками і творцями історичних подій. Історія – це те, що не підлягає забуттю. Осередком концентрації колективної пам’яті, і водночас – лабораторією її переосмислення, є Музей. Єдність і тяглість цих двох процесів: збирання, збереження вивчення і генерування нових смислів дуже важливі для впевненого суспільного поступу.

Сьогодні як ніколи необхідна культура пам’яті та досвіду. Музеї як свідки багатьох соціальних потрясінь допомагають віднайти надійні точки опертя у сьогоденні і впевнено дивитися у майбутнє.

Ми закликаємо усіх учасників і свідків доленосних для України подій листопада 2013 – лютого 2014 р. подбати про збереження для нащадків усіх матеріальних і нематеріальних свідоцтв. До таких може належати практично кожен предмет, що опинився в епіцентрі подій. Кожне явище, що народилося в ході боротьби громадян за свої права. Кожна емоція, радість і біль. Особливий інтерес становлять предмети побуту протестувальників, конструктивні елементи барикад і засоби самозахисту активістів, речі, які засвідчують творчість і винахідливість майданівців, мистецькі об’єкти, листівки, плакати й інші креативні вияви на Майдані.

Отже, точно так, як ми творили (і продовжуємо творити) Історію, маємо тепер створити Музей Майдану як живе свідчення героїки сьогодення! Приєднуйтеся!

Запрошуємо усіх небайдужих приносити речі та свідчення для майбутнього Музею до Штабу Самооборони (Київ. Вул. Хрещатик, 24). Гаряча лінія Самооборони Майдану: 097 82 06 863.

Контактні особи:
Андрія Котлярчук 097 95 166 43
Ігор Пошивайло 067 73 75 347
Микола Скиба 066 05 96 335

prostir.museum

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати