5 жовтня 2013 року запрошуємо на святкування 20-ї річниці Музею Івана Гончара (вул.Лаврська, 19).
Музей Івана Гончара – легендарна скарбниця, утворена звитягою однієї Людини. Із середини 1950-х років талановитий митець Іван Макарович Гончар (1911–1993) в умовах протистояння тоталітарному режимові провадив титанічну збирацько-народознавчу роботу, в результаті якої постала збірка перлин народних старожитностей XVI–XX ст., а його хата-майстерня перетворилася на своєрідний «Ноїв ковчег» української культури.
1993 року в Києві створено державний Музей Івана Гончара. Згодом він перетворився на Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» (1999); а у 2009 році Музей здобув статус національного.
Цьогоріч Музей відзначає свій 20-літній ювілей. За ці десятиліття він перетворився на авторитетний осередок народної культури. Серед звершень Музею – еволюція з хатнього музею до національного центру; цілісна (здебільшого відреставрована) збірка та подвоєння кількості експонатів без державного фінансування; інтенсивні освітні, навчальні та промоційні програми та заходи; визначна видавнича діяльність (гран-прі Міжнародного форуму видавців – альбом Івана Гончара «Україна й Українці» (Львів, 2006), краще електронне видання – компакт-диск «Звитяга одного життя» (Київський форум видавців, 2007), кращі музейні видання (Перший всеукраїнський музейний фестиваль, Дніпропетровськ, 2005); гранти Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»; активна он-лайн присутність – кращий музейний сайт України за рейтингом ГО «Український центр розвитку музейної справи», один із перших музеїв на Google Art.
Нині Музей Івана Гончара трансформується в сучасну самодостатню модель відповідно до світових стандартів і тенденцій розвитку музейної сфери. Започатковано нові виставкові, освітні, навчальні, наукові програми, розширено інфраструктуру – відкрито нову мистецьку галерею, музейну крамницю, засновано дитячу фольклорну школу, введено піклувальну раду; зміцнюється міжнародне партнерство (проекти з ЄС та США).
Згідно плану стратегічного розвитку, Музей має розширитися у потужний і впливовий суспільний комунікаційний простір, навчально-дискусійну платформу, новітню лабораторію експериментів та інновацій, гостинне місце для втілення у життя творчих ідей, партнерських проектів, стати широким професійним і громадським форумом. Музей прагне створити сприятливу для відвідувачів атмосферу спілкування з мистецтвом і один з одним.
Програма святкування:
10:00-14:00 – Показ тематичних фільмів про життя та творчість Івана Макаровича та Музей Івана Гончара
10:00-16:00 – Тематичні екскурсії
16:00 – Відкриття ювілейної виставки «Музей Івана Гончара+20: Причетність»
(Мистецька галерея Музею Івана Гончара, експозиція)
У трьох виставкових залах представлено документально-хронікальні віхи становлення Музею: шлях від державного музею до національного центру, розмаїття перлин народних старожитностей та дарунки, якими поповнилася музейна збірка за останні 20 років.
17:00-19:00 – Вечорниці / виступи фольклорних гуртів, традиційні частування / перегляд фільмів про Музей та його засновника / майстер-класи для дітей / спілкування у колі родини «гончарівців». Презентація Музейної крамниці.
(Подвір’я та експозиція Музею)
19:00-20:00 – Святковий концерт
(Мистецька галерея Музею Івана Гончара)
Учасниками святкування є гурти та виконавці, що в багаторічній співпраці стали друзями Музею: хор «Гомін», гурт «Хорея Козацька», ансамбль «Божичі», гурти «Буття», «Гуляй Город», «Роксоланія», «Кралиця», Школа традиційного народного танцю, Бурса фольклору, дитячі гурти «Дай Боже», «Цвітень», «Орелі», фольклорні гурти села Фасова Макарівського району та села Демидів Вишгородського район.
Гості свята – Тоня Матвієнко та Ілларія.
ВХІД ВІЛЬНИЙ
Усі вбираймося у святкові українські строї!
Від імені «гончарівців» Музей висловлює свою вдячність, повагу та любов усім, хто розбудовує Музей, береже скарби душі та історії, хто гідною та небайдужою власною позицією творить Україну!
Довідки за тел. (044) 280-52-10, 288-92-68, honchar_museum@ukr.net
Один відгук