29 січня в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбулася лекція Дженніфер Кан (США) «Текст у музеї: що, навіщо, скільки і для кого».
Музейний куратор із 25-літнім досвідом говорила про роль текстів у музейних експозиціях та на виставках, розповіла про дискусії, які тривають нині довкола освітніх функцій дидактичних підписів до експонатів і виставкового наративу.
За словами Кан, згідно сучасних досліджень, відвідувачі музеїв лише побіжно читають текстовий матеріал, розміщений на настінних планшетах, здебільшого взагалі не звертаючи на нього увагу. Отже, яким чином музеям слід привертати увагу своїх відвідувачів до важливої інформації і поширювати знання, історію та меседжі дієвим чином?
Все більше і більше музеї звертають увагу на різні типи відвідувачів, вивчають їхні очікування та зацікавлення. При цьому музейні співробітники також повинні добре усвідомлювати комунікаційне спрямування, мету та завдання кожної виставки для того, щоб визначити який стиль написання текстового матеріалу є найдоречнішим у цьому контексті – авторитетний, інтерпретаційний чи експериментальний, які графічні елементи дизайну застосувати, який вибрати розмір шрифта і на якій висоті розмістити тексти. Якщо все зроблено правильно, виставковий наратив може бути влучним, привабливим та інформативним, дієвим для набуття відвідувачами корисного досвіду та нових вражень…
Богдан Пошивайло (фото)