Повідомляємо, що засідання диспут-клубу 22 лютого 2013 р. на тему “Історична Аратта чи археологічне “Трипілля””, яке мало відбутися в Музеї Івана Гончара, на жаль, переноситься на невизначений термін.
Стежте за нашими подальшими анонсами.
22 лютого 2013 з 17:00 до 19:00 запрошуємо до Музею Івана Гончара на засідання Дискусійного клубу, яке відбудеться на тему “Історична Аратта чи археологічне “Трипілля”?”, а також на презентацію книги Юрія Шилова “Україна у контексті світової цивілізації”.
Сьогодні в інтерпретації багатьох явищ історії та культури провідне місце займає археологія. Утім, і це цілком зрозуміло, годі шукати одностайності думки у лавах археологів. Часом одіозні теорії та гіпотези, продуковані кон’юктурними віяннями чи політичними запитами, можуть викликати сумнів у спроможності теперішньої академічної науки цілісно відтворити чи об’єктивно реконструювати світ минулого.
Дискусія розгортатиметься навколо археологічних, етнологічних, літературних та інших джерел, що відображують історію України від VІІ–ІІІ тис. до н.е. Чи належно і в повному обсязі використовують дослідники існуючі факти? І чи дійсно немає альтернативи «монополії» історичного матеріалізму?
Для відповіді на ці й інші запитання пропонується розглянути (на тлі аналогів світових пам’яток та досліджень) фігурні міста Аратти й кургани Аріану, а також літературні твори давнини, що перегукуються з цими спорудами. І паралельно порушити проблему, а як зберігає і використовує Україна ці всесвітні дива сьогодні? Наскільки важливі вони для українського народу та всього людства?
Логічною складовою дискусії стане обговорення і основних положень книги Ю.О. Шилова «Україна у контексті світової цивілізації» (Київ, 2012), яка позиціонується як посібник для формування світогляду інтелектуальної еліти, а фактаж і висновки якої подаються за методологією «нової теорії історії людства». Видання висвітлює особливості держави під назвою Аратта – цивілізації Дунайсько-Дніпровського регіону VII–ІІІ тис. до н.е., ядра т.зв. індоєвропейської мовної спільноти, – її вплив на етнокультуру автохтонних українців, що простежується зокрема у хліборобстві, містобудівництві, писемності, віруваннях, фольклорі, а, починаючи з Козаччини, – республікансько-конституційному устрої, який залишався найпередовішим до створення народних республік 1918–1921 рр.
До широкого обговорення пропонується виступ Юрія Шилова,
відомого історика, археолога, культуролога, члена Національної спілки письменників України,
автора понад трьох десятків наукових, науково-популярних, публіцистичних та художніх книг
Приходьте – висловіть свою думку, обґрунтуйте власне бачення!
ВХІД ВІЛЬНИЙ
Тел.: (044) 360-90-77 (куратор Диспут-Клубу – Ігор Пошивайло), 288-92-68, honchar_museum@ukr.net