Як в центрі Одеси Музей Гончара влаштував ярмарок народного мистецтва

24 серпня 2011 року в центрі Одеси на вулиці Дерибасівській простягнувся ярмарок українського традиційного мистецтва. Майже чотири десятки знаних народних майстрів з усіх областей України привезли одеситам та гостям міста свої найкращі мистецькі твори.

Усі вироби були виготовлені руками та з натуральних природніх матеріалів. Зокрема, це вироби з соломи (дитячі іграшки та сувенірна продукція), текстилю (вишиваний одяг, рушники, ігрові та обрядові народні ляльки), дерева (вжитковий посуд, різьблені декоративні скульптури, дитячі іграшки), глини (вжитковий та декоративний керамічний посуд, музичні інструменти), паперу (паперові картини — витинанки), також всеможливого декорування писанки, жіночі прикраси з бісеру та металу.

Вагоме місце зайняв живопис в якості кращих традицій народної картини та Петриківський розпис, який привезе одна з кращих художниць села Петриківка на Дніпропетровщині Валентина Міленко.

Однозначно нікого не залишили байдужими меблі з цільного дерева від майстра з Чернігівщини Юрія Петруші. Це не просто меблі, а справжні витвори мистецтва, подаровані природою і злегка оброблені вправною рукою майстра.

До участі у ярмарку були запрошені найдосвідченіші майстри України, зокрема лауреат Шевченківської премії живописець та майстер витинанки з Вінничини Віктор Наконечний, члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України, як-то: різьбярі Іван Нащубський з Хмельниччини та Сергій Святний з Чернігівщини, Ольга Отнякіна з Черкас (відома міфічно розписаними керамічними звірами), майстер яворівської дитячої іграшки Семен Тлустий з Львівщини, винахідниця тканих ляльок Олександра Пренко з Кіровограда, віртуозний кераміст з Криму Рустем Скібін, тощо.

Запрошені майстри неодноразово виставляли свої твори на колективних та персональних виставках в Україні та за кордоном.

Для усіх охочих на ярмарку проводили майстер-класи з виготовлення народної ляльки, гончарства, навчали і ковальській майстерності дужі ковалі.

Також у програмі була музична частина свята — виступали фольклорні колективи різних етнічних груп, що мешкають в Одесі та Одеській області.

Ярмарковий майданчик в центрі Одеси організований за допомогою співробітників Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» (Київ), який поставив собі за мету бути передовою сучасною установою з вивчення, збереження, відтворення та презентації традиційних культурних цінностей і культурної самобутності України.

Текст – Катерина Качур
Світлини – Богдан Пошивайло

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати