Музей Івана Гончара запрошує 24 лютого о 15:00 відвідати практикум до лекції з історії костюма “Житомирське Полісся”.
На Житомирському Поліссі окрім селянського вбрання сформувався особливий стрій околичної шляхти. Завдяки вищому економічному і соціальному статусу їх вбрання швидше піддавалось змінам сучасної моди і розвитку промисловості. Шляхтянські сорочки шились переважно із крамної бавовняної тканини – перкалю, а для орнаменту була характерна не традиційна геометрична вишивка, а рослинні мотиви, що ніби повторювали орнаменти дорогих тканин закордонного виробництва.
У фондах Музею Івана Гончара зберігаються рукави жіночої сорочки з м. Народичі Житомирської обл., датовані серединою ХІХ ст. Квітковий орнамент на них вишитий набором петельних і вузликових швів крученою бавовняною ниткою, заполоччю, що в поєднанні з тонким перкалем створює унікальну фактуру. Складний малюнок, подібний до жакардових тканин, має більший рапорт, ніж типові для Полісся геометричні узори.
Вивчаємо шви:
– гладь петельна однобічна та двобічна;
– гладь петельна в прикріп;
– стебловий звичайний та подвійний.
Майстер: Олександра Сторчай, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара.
Тривалість майстер-класу: 2 години.
Вартість майстер-класу із матеріалами – 200 грн.
Реєстрація за посиланням – https://goo.gl/2UXpXM
На фото – запаска, Житомирська обл., м.Народичі. Серед. ХІХ ст. Крамне бавовняне полотно, заполоч. Вишивка: гладь петельна однобічна та двобічна, стебловий шов; гачкування.