Відреставровані предмети козацької доби покажуть київські реставратори в музеї

Указом Президента України П. Порошенка «З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості» 14 жовтня, у день Покрови, відзначається свято День захисника України.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці завжди посідало почесне місце серед пошанованих свят на Україні. Запорізькі козаки завжди вважали Пресвяту Богородицю своєю покровителькою, яка милостиво розкриває свій святий Покров над тими, хто з вірою Христовою вершить праведну справу. Даний постулат є особливо актуальним в наш час, коли українські воїни, як і раніше, виборюють незалежність і свободу нашої Батьківщини. Вояки настільки вірили в силу Покрови, настільки щиро й урочисто відзначали її свято, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова. Віднедавна це свято в Україні відзначається ще й як День українського козацтва.

З метою показу досягнень художників-реставраторів та наукових співробітників Національного науково-дослідного реставраційного центру України та до Дня захисника України здійснюється підготовка культурно-мистецького заходу «Щоб зберегти на всі віки скарби козацької доби!». У рамках мистецького проекту буде презентовано відреставровані музейні предмети козацької доби та присвячені темі українського козацтва. Зокрема, до експозиції, що об’єднає поетику воїнської доблесті, релігійної благодаті та подвижництва сучасних художників-реставраторів, увійдуть ікони Покрови, різні за іконографією, але поєднані українською іконописною традицією.

Надзвичайний за різноманіттям представлених культурних цінностей, ємний, глибокий та емоційний проект продемонструє широкому загалу поціновувачів старовини унікальні речі, відреставровані фахівцями ННДРЦУ. Ці музейні предмети мають сакральне значення для українського народу та об’єднані єдиною ідеєю – Покрова Пресвятої Богородиці – покровителька українських вояків. Серед найбільш цікавих експонатів будуть твори сакрального мистецтва XVI–XVIII ст. – ікони, хоругва, зразки сакральної пластики – поліхромні скульптури, зброї та військових обладунків, предмети побуту українських козаків, живописні полотна на тему звитяги тощо.

Культурно-мистецький захід «Щоб зберегти на всі віки скарби козацької доби!» дасть відвідувачам унікальну можливість долучитися до історичної спадщини з більш, ніж 30 музейних закладів України. Серед них – Національний художній музей України, Національний музей історії України, Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Чернігівський обласний історичний музей ім. В.В. Тарновського, Дніпропетровський національний історичний музей імені Д. І. Яворницького, Національний заповідник «Хортиця», Національний історико–культурний заповідник «Гетьманська столиця», Національний історико-етнографічний заповідник “Переяслав”, Державний історико-культурний заповідник «Посулля» тощо.

Захід, організований ННДРЦУ, має стати надзвичайною подією в культурному житті України, оскільки репрезентуватиме відреставровані художниками-реставраторами ННДРЦУ християнські святині, предмети побуту та зразки військової зброї українських вояків різних історичних періодів з музейних колекцій України. В експозиції буде представлено лише невелику частку музейних предметів, врятованих співробітниками Центру для майбутніх поколінь. І все ж виставка продемонструє дивовижну майстерність художників-реставраторів Центру щодо виконання наукової реставрації творів мистецтва у різних матеріалах та різних техніках.

Відкриття експозиції відбудеться о 17 годині 12 жовтня 2017 року в залах Музею історії Києва (3 поверх), за адресою: м.Київ, вул. Богдана Хмельницького, 7.

prostir.museum

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати