26 лютого 2016 року, 17:00, Музей Івана Гончара (м. Київ, вул. Лаврська, 19).
Вже понад два роки музейники та громадські активісти працюють над створенням Музею Майдану. Розробка концепції та стратегії, збір артефактів та спогадів, перші виставки, інтерактивні міждисциплінарні заходи, просвітницькі програми, навчальні поїздки — все це стало можливим завдяки підтримці громадян. Цьогоріч з’явилася реальна можливість об’єднати зусилля громадськості і держави для втілення амбітного проекту в життя – увічнити пам’ять про героїчні події недалекого минулого і не перетворити їх на «історію», не актуальну в майбутньому.
Ігор Пошивайло (директор Меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності), Олександр Зінченко (Інститут Національної пам’яті) та Олександра Бакланова (партнер компанії pro.mova) розкажуть про історію творення Меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності.
Як створити відкриту, учасницьку, дискусійну інституцію, міждисциплінарну платформу збереження пам’яті про боротьбу за свободу в новітній історії України, осмислення соціальних рухів та масштабних історичних процесів, рефлексій над питаннями свободи та ідентичності, промоції відповідального критичного мислення, соціальної відповідальності та громадського активізму, сприяння консолідації українського суспільства?
Як новостворюваний музей має позбутися стереотипів минулого і перетворитися на інтелектуальний і креативний хаб, осердя ініціатив, пов’язаних з інклюзивним осмисленням минулого і консолідованим творенням майбутнього?
Які виклики, загрози та завдання стоять перед командою Музей Майдану / Музей Свободи у створенні Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності? Як об’єднати різні погляди і підходи заради єдиної мети, як не перетворити громадську ініціативу на політичний проект?
Онлайн-трансляція тут
Питання до транляції задавати тут