Вечір рекрутської та солдатської пісні

12 червня о 18:00 |

12 червня 2015 18:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на вечір рекрутської та солдатської пісні «Собирайся, молодий козаче, завтра похід буде…».

Концерт присвячено актуальним у наш час пісням військової тематики, які в першу чергу, висвітлюють драматичні явища української історії – рекрутчину і солдатчину.

Ви маєте нагоду послухати рекрутські й солдатські пісні, а також почути про історію їх виникнення і побутування, про обряд «проводів» до війська. Також прозвучать стройові, повстанські пісні, колядки і веснянки з військовою тематикою.

Рекрутування – це спосіб найму за плату військових до європейських армій. На території Царської Росії, до складу якої входили й українські землі, це явище виникло за Петра І і було рівнозначним кріпацтву. У рекрути забирали силоміць і на все життя. І хоча українських земель рекрутчина торкнулася лише після знищення Запорізької Січі у 1775 році, трагізм подій не міг не відобразитися в українській пісенній традиції. Загальновійськова повинність, названа у народі «солдатчиною», змінила рекрутчину, але пісні не втратили своєї актуальності й сьогодні.

Пісні, що прозвучать, записані учасниками ансамблю під час науково-дослідних експедицій в Україні та Білорусі.

Виконавці: Фольклорний ансамбль “Володар”
Керівники проекту: Маргарита Скаженик, Анна Коломицева

Лектор: етномузиколог, аспірант НМАУ ім. П. І. Чайковського Анна Коломицева

Під час концерту відбуватиметься збір коштів для Андрійчука Віктора Олеговича 1994 р.н., родом з м.Вижгород, бійця 11 батальйону “Київська Русь”. 21-річний хлопець лікується у Київському військовому шпиталі, має важкі поранення та ампутовану до ліктя ліву руку. Зараз його готують до протезування. Вартість протезуванння становить 50 000 $

Номер картки ПриватБанку: 5211 5374 4862 6916
Отримувач – Андрійчук Віктор Олегович

Організатори:
– Фольклорний ансамбль “Володар” www.volodar.in.ua; kiev.maestro@gmail.com
– Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” www.honchar.org.ua; honchar_museum@ukr.net

Вхід вільний

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати