8 жовтня 2013 року з 11:00 до 13:00 запрошуємо в Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» на лекцію Олександра Буценка (Київ) “Музей у громаді, для громади чи понад громадою?”.
Олександр Буценко (м. Київ) – директор Центру розвитку «Демократія через культуру», неурядової організації, розташованої в Києві.
Письменник, аналітик тренер, коач, журналіст, перекладач. Консультант Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності (2004-2009), радник міністра культури і туризму України з питань міжнародної співпраці та європейської інтеграції (2007–2009), радник голови Державного комітету України з питань національностей та релігій (2010–2011), консультант Ради Європи з питань культурної політики та міжкультурного діалогу (2011–).
Експерт Ради Європи з питань культурної політики й розвитку, координатор міжнародних проектів в Україні в галузі гуманітарного і місцевого розвитку. Автор низки статей та есеїїв в національних і міжнародних ЗМІ з питань культурної політики, культурного розмаїття та міжкультурного діалогу.
Редактор багатьох книжок, періодичних видань і окремих публікацій у ЗМІ, ініціатор і головний редактор інформаційного бюлетеня «Діалог» (2005–2010) про теорію і практику соціальної та культурної політики й розвитку в Європі. Автор навчальних курсів «Інноваційні проекти та програми в галузі культури», «Сучасний музей у мінливому світі», «Громади, орієнтовані на майбутнє».
Сучасний музей, як і кожна організація культури, існує в умовах ринкової економіки, стрімких політичних та соціальних змін, глобалізаційних процесів…
При цьому музеї розташовані у великих чи малих місцевих громадах, де провадять свою діяльність, намагаючись досягти поставлених перед ними цілей.
Які ж цілі та завдання під силу сучасному музею по відношенню до громади, в які він існує?
Що може музей, і на яких засадах будувати йому взаємини з громадою та місцевою владою – просто існувати в ній, як одна з культурно-розважальних установ, бути понад громадою, опікуючись науковими та професійними проблемами, чи стати рушійною силою розвитку громади та зміни мислення її мешканців?
Спробувати відповісти на ці питання і є метою пропонованої лекції.
Лекція відбудеться в рамках проекту Музею Івана Гончара «Актуальний Музей: стратегія динамічного розвитку» (проект «Динамічний музей» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»).
ВХІД – ВІЛЬНИЙ
Попередня реєстрація:
honchar_museum@ukr.net / (044) 280-52-10, 288-92-68
2 відгуків