Історія конкурсу

Конкурс

«Динамічний музей» – це проект Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», напряму «Культурне надбання», який має на меті підтримку музеїв України…
За допомогою трьох грантів (один в розмірі до 10 млн. гривень, два – до 250 тис. гривень кожен) відкриється можливість модернізації одного із українських музеїв. Музей-отримувач зможе розвинути власні ресурси відповідно до міжнародних музейних стандартів, а також реалізувати проекти, котрі матимуть експериментальний характер або будуть базуватися на досвіді вітчизняних і зарубіжних музеїв. Далі…

Експертна рада

Перше і друге коло Експертної ради формуються із музейників, які користуються довірою в професійному середовищі та не мають конфліктів інтересів. При чому, перше коло ЕР формується з українських фахівців та представника фонду (всього 5 осіб), а друге – з 3 українських фахівців (це можуть бути як новообрані члени, так і члени першого кола ЕР) та 2 міжнародних фахівців, які мають досвід роботи в Східній Європі та розуміють специфіку роботи в Україні. До другого кола ЕР не входить представник фонду. Далі…

 

Музеї-фіналісти

  • Державний природознавчий музей Національної академії наук України у Львові
  • Дніпропетровський національний історичний музей імені Д. І. Яворницького
  • Донецький обласний краєзнавчий музей
  • Музей книги і друкарства України
  • Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»Докладніше про музеї…

Музеї-ґрантери

Державний природознавчий музей Національної академії наук України у ЛьвовіДержавний природознавчий музей Національної академії наук України у Львові

Відкритий у Львові в 1870 році на базі колекції мецената-природознавця графа Володимира Дідушицького.
У фондах музею зберігаються унікальні експонати – від палеозоологічних колекцій до чудово збережених колекцій земноводних, птахів і ссавців XIX сторіччя.

Музей Івана ГончараНаціональний центр народної культури «Музей Івана Гончара»

Заснований у Києві 1993 року на базі приватної колекції художника, скульптора і етнографа Івана Гончара, який збирав артефакти народної культури з 1950-х років.

Далі…

Динамічний музей на «Історичній правді»:

  • 10 мільйонів на розвиток музею. Як проходив перший етап конкурсу

Названо п’ять українських музеїв, які поборються за грант у 10 млн гривень. Кореспондент “Історичної Правди” поспілкувався з експертами, які приймала це рішення. На що хочуть витратити гроші музейники? Далі…

  • Екскурсія Музеєм Івана Гончара

Іван Гончар задумався над збереженням артефактів народної культури ще під час Другої світової. В 1950-х він почав збирати свою колекцію у приватному будинку на Печерську. Радянська влада намагалася ліквідувати нелегальний музей, але Гончар переміг. Далі…

  • 10 млн на модернізацію музеїв. Як будуть витрачені ці кошти?

Застосовування новітніх технологій не означає перетворення музею у “розважальний центр”. Створимо експериментальний виставковий майданчик із сучасним обладнанням. Значну частину фінансів буде витрачено на користь інших музеїв країни. Далі…

 

Вручення ґранту:

Вручення гранту Музею Івана Гончара

Михаїл Гнєдовський, член правління Європейського музейного форуму, вручає ґрант Петрові Гончару, генеральному директорові НЦНК “Музей Івана Гончара

Відео з церемонії нагородження

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *