Прес-анонс
Л Е К Т О Р І Й
Серія тематичних лекцій
на музеологічні та культурно-мистецькі теми
в рамках проекту Музею Івана Гончара «Актуальний Музей: стратегія динамічного розвитку»
(проект «Динамічний музей» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»)
Press-Release_Jennifer_Cahn_Texts_in_Museum.doc
Power Point Presentation.pdf
Text Hand Out.pdf
29 січня 2013 року з 11:00 до 13:00 в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбудеться лекція Дженніфер Кан (США) «Текст у музеї: що, навіщо, скільки і для кого».
Музейний куратор із 25-літнім досвідом, Кан говоритиме про роль текстів у музейних експозиціях та на виставках, розповість про дискусії, які тривають нині довкола освітніх функцій дидактичних підписів до експонатів і виставкового наративу. У намаганнях зробити свої виставки доступнішими і приємнішими для відвідування, музеї у буквальному розумінні цього слова переписують правила пояснювальних текстів в експозиції. Згідно сучасних досліджень, відвідувачі музеїв лише побіжно читають текстовий матеріал, розміщений на настінних планшетах, здебільшого взагалі не звертаючи на нього увагу. Отже, яким чином музеям слід привертати увагу своїх відвідувачів до важливої інформації і поширювати знання, історію та меседжі дієвим чином?
Все більше і більше музеї звертають увагу на різні типи відвідувачів, вивчають їхні очікування та зацікавлення. При цьому музейні співробітники також повинні добре усвідомлювати комунікаційне спрямування, мету та завдання кожної виставки для того, щоб визначити який стиль написання текстового матеріалу є надоречнішим у цьому контексті – авторитетний, інтерпретаційний чи експериментальний, які графічні елементи дизайну застосувати, який вибрати розмір шрифта і на якій висоті розмістити тексти. Якщо все зроблено правильно, виставковий наратив може бути влучним, привабливим та інформативним, дієвим для набуття відвідувачами корисного досвіду та нових вражень.
Дженніфер Кан, Ph.D, мистецтвознавець, музеолог, стипендіат програми академічних обмінів імені Фулбрайта. Донедавна була хранителем в Браунсвільському художньому музеї в Техасі, до цього – куратором виставок у ExhibitsUSA (м. Канзас Сіті, штат Міссурі). Вона також працювала в Державному Російському музеї і міському музеї Санкт-Петербургу, а також у Художньому музеї Санта Моніки в Каліфорнії. Дженніфер Кан здобула ступінь доктора історії мистецтв та музеології в 1999 році (дисертація про російського музейника та мистецтвознавця Миколу Пуніна). Серед її нещодавніх публікацій – розвідка про Катерину Білокур в альбомі видавництва «Родовід».
Лекція – англійською мовою з послідовним перекладом українською.
Подія відбувається в рамках серії тематичних лекцій на музеологічні та культурно-мистецькі теми в рамках проекту Музею Івана Гончара «Актуальний Музей: стратегія динамічного розвитку» (проект «Динамічний музей» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»).
Попередня реєстрація обов’язкова:
(044) 280-52-10, 288-92-68 / honchar_museum@ukr.net